הגישה ששינתה את חיי או- מה זה בי-או-טי

הרבה שואלות אותי מה זה בי-או-טי? קשה להשיב במילה אחת ואני יודעת שהיום בעידן הפייסוש לרוב האנשים אין סבלנות לקרוא פוסטים ארוכים. אבל מכיוון שלי הגישה המופלאה הזאת ששינתה את החיים, אני מאמינה ששווה לקחת כמה דקות ולקרוא...

במפגש B.O.T אנחנו צוללות בעדינות פנימה אל תחושות הגוף והנפש באמצעות שיחה (שהיא שונה משיחה רגילה שאת מכירה) ויוצרות קשר עם עוד ועוד חלקים בתוכנו, נותנות להם מקום, ולומדות להכיר אותם, ולמה הם זקוקים. לפעמים הנטייה הטבעית שלנו, היא כאשר מופיע כאב בגוף או בנפש- לרצות מיד לסלק ולהעלים אותו. בבי-או-טי אנחנו דווקא רוצות להקשיב למה שיש לתחושה הזאת לומר לנו, ובאופן מפתיע, תמיד שמקשיבים לתחושה, ממש כאילו נותנות לכאב בבטן או לתחושה בצוואר מיקרופון ובמה לדבר- עולים דברים מדהימים שמאפשרים לתנועה חדשה להתגלות.

BIRTH ORIENTED THRAPY :B.O.T- תרפייה מכוונת לידה, היא גישה שנולדה מתוך הבנה שלנשים בתקופת ההריון-לידה-הורות ראשונית יש צורך במענה וליווי יחודי. תקופה זו היא שער גדול להתפתחות וצמיחה. נשים רבות שנמצאות בשלב כזה או אחר בשדה הלידה (רצון להריון, טיפולי פוריות, התמודדות עם אובדן הריון, הריון, התכוננות ללידה, עיבוד חווית לידה לקראת הריון נוסף, הורות ראשונית) לא מודעות בכלל לקיומה של הגישה .

אני יודעת היום שאם הייתי נחשפת לאפשרות של ליווי בי-או-טי כשאני הייתי בהריון, ובלידה עצמה- הדברים היו נראים אחרת לגמרי. הגעתי ללידה בתחושה שעשיתי כל הכנה אפשרית. קראתי את לידה פעילה, עשיתי יוגה הריון וקורס הכנה ללידה, וקראתי כל מאמר שמצאתי ברשת. אבל שום דבר מכל זה לא היה מותאם אליי, לצרכים שלי, לפחדים הספציפים שלי, לסיפור החיים שלי, ומכיוון שלא נתתי לכל אלו מקום, הם הציפו אותי בלידה שהייתה ארוכה וקשה. גם אחרי הלידה, בשבועות ובחודשים הראשונים- הייתי מוצפת בשאלות ורגשות וחיפשתי מענה מסביבי- אצל חברות שילדו, אצל אחיותיי הגדולות ובפורומים השונים. רק כשהצלחתי באמת להקשיב לעצמי ולתת מקום לכל מה שעולה בי, הרגשתי מחוברת לעצמי ולאמא שאני.

B.O.T זה שער לעצמנו. מי לא מכירה את תחושת הבלבול הזאת שכל העולם מסביב אומר לנו מה לעשות, מה טוב לנו, מה נכון לנו- תלדי פה, אל תלדי שם, תעשי ביות מלא, אל תקחי אפידורל, תתני לה תמ"ל, אל תחזיקי אותו הוא יתרגל ועוד שלל עצות מכל הכיוונים ואנחנו הולכות לאיבוד, מאבדות את הקול שלנו, זה שיודע. כולם יודעים להיות חכמים על אחרים, אבל איפה אני בתוך כל זה?

בבי-או-טי הנחת היסוד היא שכל אשה היא המומחית של עצמה. כל אשה יודעת למה בדיוק היא זקוקה. אנחנו רק עוזרות לידע הפנימי הזה לעלות מתוכה. גם אם נדמה לך ש"אין לך מושג איך לעזאזל תעברי את הלידה" או "איך להתמודד עם הבכי הבלתי פוסק של התינוק" – האפשרות רגע לעצור, לקחת נשימה ולהתבונן פנימה תמיד מעלה הבנות חדשות, מאפשרת לך להתרחב ולדעת מה את צריכה ומה התינוק שלך צריך.

במפגש בי-או-טי אני לא מגיעה עם ידע מוקדם או הנחות מוקדמות לגבי מה נכון לך. כי אני פשוט לא יודעת! כל אשה היא עולם חדש ומלא, לכל אשה יש את סיפור חייה הייחודי והמפגש הוא מסע חקירה משותף, שבו לכל מה שעולה יש מקום, כל תחושה היא לגיטימית, ואנחנו בודקות יחד למה את זקוקה- לקראת לידה מתקרבת, לקראת הריון נוסף, כדי להשתחרר מחווית לידה לא פשוטה או פשוט בתוך ההורות.

באופן אישי אני יכולה לומר שהB.O.T שינה לי את החיים, את אופן ההסתכלות על כל אינטראקציה או התמודדות שבה אני נמצאת, על מערכות היחסים שלי עם עצמי ועם אחרות/ים. כאילו משהו בשדה הראייה נפתח והתרחב. הייתי כלואה בתוך אג'נדות ואידיאלים מאוד ברורים לגבי העולם, לגבי איך נכון ללדת או איך נכון להיות אמא, או בת זוג, או פשוט אשה והאג'נדות הביאו איתם שק של פחדים ורגשות אשמה, וככל שלמדתי להיות יותר ויותר קשובה לעצמי, למה נכון לי, האג'נדות המגבילות פינו את המקום לחווית קיום אותנטית ומלאה יותר, כזאת שמבינה שאין אמת אחת, ושבכל רגע ורגע אני יכולה לבדוק מה מתאים לי. זה אפשר לי לראות את הכאב של מי שמולי ולהיות פחות שיפוטית, לשחרר את רגשות האשמה ולקבל כל רגש ותחושה שעולים בי כי יש סיבה שהם שם.

אפשר לקרוא עוד על הגישה המופלאה הזאת כאן.

​לפרטים נוספים ולתיאום מפגש מוזמנות באהבה 050-8361907 נעה

Featured Posts
Recent Posts